Son dakika… Meral Akşener’den sert çıkış: ‘Bu düzeni değiştirmezsem, adımı sileceğim’

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında konuşuyor.

Akşener konuşmasına başlamadan önce ilçe belediye başkanlarını tanıttı ve adayları tek tek kürsüye çıkardı.

“SİYASİ HAYATINI ATATÜRK’E DÜŞMANLIKLA SÜRDÜRENLER…”

Akşener’in açıklamalarından satır başları şöyle:

“İki gün sonra 10 Kasım. Bu sene Atatürk’ümüzü ebediyete yollayışımızın 85’inci yılı. Mustafa Kemal bir mücadeledir. Hayalleri gerçek kılma inancıdır. Mustafa Kemal bir gururdur. Saatler 9.05’i gösterdiği anda aynı büyük hüzünle duracağız. Siyasi hayatını Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e düşmanlık besleyerek sürdürenlerin acizliklerine şahit olacağız. Biz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ümüzden razıyız. Allah’ta mavi gözlü bozkurtumuzdan razı olsun.

ENFLASYON DEĞERLENDİRMESİ

Biliyorsunuz yeni ekonomi yönetiminin açıklamış olduğu enflasyon ile mücadele planı yok. İktidarın enflasyon temennisi geçen hafta yeniden güncellendi. Bakalım yıl sonuna kadar daha kaç kere güncelleme gelecek.

“SİZİN HİÇ Mİ VİCDANINIZ SIZLAMIYOR”

Saraydaki zevk-ü sefa ortamı tam gaz sürüyor.

Ülkemizde siyaset milletten kopuk bir anlayışla yapılırken, suni gündemlerle vakit öldürülürken biz yine milletimize gittik; dertlerini dinledik. Biz ‘Emekli maaşlarını asgari ücret düzeyine çıkartın’ diyoruz, ama ülkemizde 7 bin 500 lira alamayan insanlarımız var. Yahu sizin hiç mi vicdanınız sızlamıyor.

“İKTİDAR ZORBALIĞI”

“O PARMAKLARIN HEPSİNİ KIRACAĞIM”

Kütahya’da en fazla naz edilen başkan benim. En fazla sözü kesilen, parmak sallanan başkan benim. Allah izin verirse o parmakların hepsini kıracağım.

“BU DÜZENİ DEĞİŞTİRECEĞİZ”

Biz bu düzeni değiştireceğiz. İsterse yakınım olsun. Kazık atan herkesi değiştirmezsem; buradan adımı sileceğim. Bu ülkeye kazık atan herkesi değiştireceğiz.

Hele gariban kız çocuklarına, gariban delikanlarına… Onları üzenleri silmezsem adiyim.

“İSRAİL-FİLİSTİN ARASINDAKİ ÇATIŞMANIN ÇÖZÜMÜ…”

Bu zulmü yaşatanlar ve bu zulümden siyaset üretenler resmen saadet zinciri oluşturdular. BM Genel Sekreteri bile, katil Netanyahu’nun Gazze’deki mezalimin karşısında sadece ‘dehşete düştük’ demekle yetiniyor. Dünyanın göstermiş olduğu bu vurdumduymazlık tarih kitaplarında utanç vesikası olarak yer alacak. Bu vahşetin daha nesini tartışacağız. Böyle bir vicdansız böyle bir umursamazlık olabilir mi?

İsrail-Filistin arasında 80 yıldır süre gelen bu çatışmanın çözümü, Netanyahu’nun bu zihniyetinden kurtarmaktır.”

Ayrıntılar geliyor…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x