Optik illüzyon ile görsel IQ’nuzu test edin! Pelikanların arasında gizlenen pengueni arayanların sadece %5’i 9 saniye içerisinde görebiliyor

Zeka testlerinin bir çeşidi olan optik illüzyon testleri, beynin nesneleri algılama biçimine meydan okuyarak görsellerin arasına gizlenmiş nesnelerin farkına varılmasını sağlar. Yapılan araştırmalara göre optik illüzyon testleri, psikanaliz alanında kişinin olayları nasıl yorumladığını ve algıladığına ışık tutmak içinde sıklıkla kullanılmaktadır.

İnsan beyni, bütünün içerisinde yer alan bazı küçük nüansları fark etmez. Bu nüansları fark etmesi için daha dikkatli ve ayrıntılı bir inceleme yapması gerekir. Ayrıca her insan her şeyi aynı şekilde görmez ve yorumlayamaz bu yüzden farklı algılar meydana gelir. Buna bağlı olarak optik illüzyon testleri kişilerin görsel IQ’larını ve görüş farklılıklarını tespit etmede oldukça kullanışlı bir yöntemdir.

SADECE 9 SANİYEDE PELİKANLAR ARASINDA GİZLENEN PENGUENİ BULABİLİR MİSİN?Yukarıdaki görsel bir optik illüzyon testidir. Bu optik illüzyon testinde pelikanların arasına gizlenmiş ve kendisini pelikan sana bir penguen mevcut. Sizden istediğimiz ise kendini pelikan sanan bu pengueni 9 saniye içerisinde bulmanız.

Optik illüzyon testleri süre ile kısıtlanmadığı takdirde oldukça kolay bir bulmaca çeşididir. İşleri biraz zorlaştırmak ve süre baskısı altında kaldığınızda beyninizin daha atik ve işlevsel çalışmasını sağlamak için süre kısıtlaması koyduk.

SÜRE İLE MÜCADELE ZAMANI

Tüm dikkatinizi topladıysanız ve hazır hissediyorsanız süreyi başlatalım. Beyninizin tüm algılarını açıp pengueni bulmaya çalışmalısınız. Bu testi daha önce çözen kişilerin sadece %5’i verilen sürede pelikanlar arasındaki pengueni bulabildi.

Bu optik illüzyon ile IQ’nuzu test ederken eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Bilmeniz gerekir ki test ile IQ seviyenizi tam olarak test edemezsiniz. Bunun için bir IQ testi yapmanız gerekir. bu optik illüzyon testleri ile sadece çevrenizdeki insanlar ile kendinizi kıyaslama yapabilir ve onlarla aranızdaki görsel IQ’nuzu test edebilirsiniz.

SÜRE BİTİYOR

Eğlenirken geliştiren optik illüzyon testinde sürenin sonuna yaklaşıyoruz. Pelikanlar arasına saklanan pengueni fark edebildiniz mi? Yoksa bulmakta zorlanıyor musunuz? Merak etmeyin bulamayanlar için aşağıda cevabın olduğu bir görsel paylaşacağız.

Kartal gibi keskin gözlerinizi ve algınızı son derece zorlayan bu optik illüzyon testinde sürenin sonuna geldik. Kendini pelikan zanneden pengueni bulan okuyucularımızı tebrik ediyoruz. Bulamayanları ise cevabı öğrenmesi için biraz aşağıya alabiliriz.

İşte pelikanlar arasına saklanmış ve kendini pelikan sanan penguenin yeri;Peki, şimdi siz söyleyin. Doğru cevabı verilen süre içerisinde bulabildiniz mi yoksa süreyi aştınız mı? Yorumlarda bizimle paylaşın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x